Już dziś

posłuchaj o tym jak kupować rośliny oraz jak wybierać tylko te zdrowe, aby mogły rosnąć bujne i piękne

Najnowsze posty

Podcast gościnny u Archistacji

Zapraszam Was na podcast Iwony, w którym miałam przyjemność wystąpić i opowiedzieć o moim podejściu do roślin. Porozmawiałyśmy o podstawowej...

Hydroponika nie dla każdego

W hydroponice zakochałam się bez pamięci kiedy przyszło mi walczyć z plagą ziemiórek. Z perspektywy czasu jednak uważam, że są rośliny, którym w...

Kora sosnowa w mieszance bigosu

Dlaczego kora jest tak ważna w mieszance podłoża dla monster i innych aroidow? Już spieszę z odpowiedzią 🌱 Rozmawiamy o roślinach, które w naturze...

  Co warto wiedzieć?

       Rośliny potrzebują twojego czasu i opieki, podaruj im odpowiednie światło, temperaturę, ilość wody, sole mineralne i świeże powietrze.

Woda

Podawaj wodę miękką, może być przefiltrowana lub odstana. W okresie od wiosny do jesieni warto wzbogacić ją o dodatkowy nawóz.

Temperatura

Rośliny lubią stałą temperaturę, zbliżoną do tej, skąd pochodzą. Stawiaj je w miejscach bez przeciągu. Pozwól zimą odpocząć w kilku stopniach mniej.

Światło

Czy wiesz, że nawet cieniolubne rośliny potrzebują stać nie dalej niż 4m od okna?

Posłuchaj na Spotify

Nawożenie

Warto rośliny nieco rozpieścić. Dodatek azotowy poprawi bujną czuprynę twojego zielonego pupila, a fosforowy – jego kwiaty. Czy wiesz jaki wpływ ma wzbogacenie rośliny o dodatkową porcję żelaza czy cynku?

Posłuchaj na Spotify

Newsletter

Zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać co tygodniową porcję ciekawostek z życia roślin oraz informację o nowym odcinku mojego podcastu.